Każdy z nas zmaga się z trudami codzienności. Niekiedy nawet najbardziej przemyślane działanie, nie przynoszą oczekiwanego skutku, a wówczas my tracimy naszą wiarę we własne siły. Aby wyrwać się ogólnemu przygnębieniu, warto wybrać się w podróż, która pozwoli nam na nowo przemyśleć swoje życie, pogodzić z własnymi porażkami, a przy tym poznać niezwykłe tajemnice państwa/miasta, jakim jest Watykan.

Niezapomniana podróż do Watykanu

Watykan jest obecnie najmniejszym państwem na świecie. Istotną ciekawostką jest fakt, iż Siedzibę Apostolską zamieszkują w głównej części wyłącznie osoby duchowne. Jedynie niewielki procent mieszkańców to osoby, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie administracji – jak choćby pracownicy poczty, radia, służby medycznej bądź stale stacjonującej w Watykanie, Gwardii Szwajcarskiej.

Watykan to idealne miejsce, aby odbyć swoją „odnowę duchową”. Powszechnie znane miejsce kultu, sprawi, iż na nowo odnajdziemy nadzieję, a także dostrzeżemy dobro płynące z następującego obrotu spraw. Siedziba Papieży od wielu lat gromadzi wierzących z całego świata. Dzięki wizycie na Świętej Ziemi, ludzie na nowo odnajdują radość i chęć do walki z własnymi problemami. Wspólna modlitwa, a przede wszystkim integracja z innymi osobami, które potrzebują nabrania sił, to niepowtarzalne emocje i przeżycia. Pozostają w pamięci na wiele, wiele lat zarówno młodszych, jak też starszych pielgrzymów.

Plac Św. Piotra w Watykanie

Niemniej jednak Watykan to miejsce bogate nie tylko w sferze duchowej, ale również kulturowej. Wszyscy miłośnicy pełnej panoramy kulturowej, znajdą tu niepowtarzalne zabytki, jak choćby powszechnie znany Plac Świętego Piotra czy Watykańskie Ogrody.

Watykan – co jeszcze warto wiedzieć?

Państwo Watykańskie od lat gromadzi rzeszę duchownych, którzy gotowi są nie tylko wysłuchać naszych problemów, ale również udzielić interesujących informacji dotyczących siedziby Papieskiej. Miejsce rezydowania Papieża kryje o wiele więcej tajemnic, aniżeli moglibyśmy się spodziewać. Siedziba Apostolska stworzona została w czwartym wieku naszej ery. Tak bogate kulturowo i historycznie miasto zadowoli nawet najbardziej zagorzałych zwolenników pozostania w domu.

Zapisz