Włochy już od wielu lat odwiedzane są przez rzesze polskich turystów, spragnionych pięknej pogody oraz wspaniałych zabytków. Spędzając wczasy w pobliżu Rzymu, warto przeznaczyć przynajmniej jeden dzień na zwiedzanie tej pięknej stolicy.

Największe atrakcje Rzymu

Nie sposób w ciągu jednego dnia zobaczyć wszystkich interesujących zabytków, dlatego warto uważnie zaplanować zwiedzanie. Co więc zobaczyć w Rzymie? Na szczególną uwagę zasługuje wizytówka Rzymu, Koloseum. Budowla została wzniesiona w 80 roku n.e., bardzo dobrze prezentuje się po zapadnięciu zmroku, kiedy jest podświetlona od środka. Warto udać się również do katakumb św. Kaliksta lub św. Sebastiana. Zwiedzanie tych podziemnych nekropolii z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

Fontanna di Trevi w Rzymie

Ważnym zabytkiem architektonicznym Rzymu jest Panteon, okrągła budowla wzniesiona w 125 roku. Jest to jedna z lepiej zachowanych budowli antyku, wewnętrzna strona kopuły jest pięknie rzeźbiona, ściany z kolei podparte są korynckimi kolumnami. Ważnym punktem turystycznym jest również Fontanna di Trevi oraz Schody Hiszpańskie, w ich okolicy mieszczą się kawiarenki, w których niegdyś przesiadywała rzymska bohema artystyczna.

Rzym – ciekawostki

Rzym jest uznawany za jedno z najdroższych miast świata, warto uwzględnić tę informację, planując wycieczkę. Na terenie całej stolicy rozmieszczone są małe fontanny, Nasoni, z których płynie krystalicznie czysta, pitna woda. Większość z nich to prawdziwe dzieła sztuki. Podobnie jak Wrocław czy Praga, również Rzym posiada most pokryty kłódkami przyczepionymi przez zakochane pary. Budowla nosi nazwę Milivio, można ją znaleźć na północ od centrum Rzymu.

Zapisz