Czechy są relatywnie blisko, dlatego warto pomyśleć o odwiedzeniu stolicy tego kraju ze względu na wiele unikalnych miejsc. Niemalże na każdym kroku można napotkać na ciekawe obiekty w postaci pałaców, zamków, kościołów. Nawet dwa dni wystarczą do tego, aby zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje czeskiej stolicy. Pozostałe warto pozostawić sobie na kolejną wycieczkę.

Ciekawe miejsca do odwiedzenia w Pradze

Niezwykłym miejscem w Pradze jest oczywiście siedziba prezydenta Republiki Czeskiej, czyli zamek w Hradczanach. Co godzinę przed wejściem odbywa się zmiana warty. Warto także zwiedzić przy okazji ogród Waldsteina, którego największą atrakcją jest grota pełna stalaktytów i stalagmitów. Wiele ciekawych eksponatów skrywa również muzeum secesji i Alfonsa Muchy, świetna opcja nie tylko dla miłośników sztuki. Nie można pominąć także dzielnicy żydowskiej, czyli Josefov. Praskie Muzeum Żydowskie ma do zaoferowania mnóstwo zabytków, wśród których znajduje się najstarsza europejska synagoga w postaci Starnovy.

Co ma do zaoferowania Praga?

Warto zobaczyć także Ratusz Staromiejski i Rynek Starego Miasta. Atrakcjami są również most Karola z licznymi gotyckimi figurami świętych i wieżami. Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie wzgórza wyszehradzkiego, na którym dawniej był królewski zamek. Obecnie można podziwiać wyłącznie fragmenty ruin. Warto przejechać się kolejką linową na Petrin. Można liczyć na przepiękne widoki na miasto. Petrinska rozhledna jest porównywana nawet do Wieży Eiffla. Kolejną atrakcją będzie labirynt zwierciadeł. Warto także odwiedzić obserwatorium astronomiczne i rozarium. Spore wrażenie robi zamek praski, pięknie odrestaurowany. Obok jest praskie muzeum wina, ogród botaniczny, winnica.