Egipt od lat jest jednym z ulubionych kierunków podróży dla mieszkańców Polski. W trakcie turnusu warto wybrać się na wycieczkę do Gizy, jednego z najpopularniejszych na świecie ośrodków turystycznych. Zwiedzanie tamtejszych piramid będzie z pewnością naszym najciekawszym, wakacyjnym wspomnieniem.

Echa starożytności w Egipcie – Piramidy, Sfinks

Osiem kilometrów na północ od Kairu, pośród piasków pustyni, usytuowany jest historyczny kompleks grobowy. To właśnie tam znajdziemy jeden z siedmiu cudów świata, piramidę Cheopsa, będąca największą budowlą tego typu w okolicy i jeden z najbardziej niesamowitych zabytków Egiptu. Niedaleko niej stoi nieco mniejsza piramida Chefrena, której wejścia strzeże legendarny posąg Sfinksa. Natomiast w najmniejszej z tamtejszych budowli, piramidzie Mykerinosa, najlepiej zachował się oryginalny wystrój egipskiego wnętrza.  Oprócz tych trzech górujących nad okolicą kolosów, na terenie zespołu grobowego znajdziemy również liczne świątynie oraz posągi.

Zabytki Egiptu

Nie tylko piramidy – fauna i flora Egiptu

W trakcie zwiedzania Gizy warto również odwiedzić Orman, jeden z największych ogrodów botanicznych w Afryce. Można tam podziwiać ciekawe gatunki roślin tropikalnych. Z końcem marca na terenie ogrodu odbywa się wiosenny festiwal, wówczas można nabyć sadzonki roślin. W Gizie warto odwiedzić także lokalne ZOO, tam w jednym miejscu zgromadzono najciekawsze gatunki afrykańskiej fauny.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz