Madryt to nie tylko największe miasto Hiszpanii, czy stolica tego kraju, ale także tajemnicze miejsce pełne zabytków, pięknych krajobrazów i fanów piłki nożnej skupiających się na stadionie Realu Madryt- Santiago Bernabeu. To jedno z tych miejsc, w którym życie toczy się całą dobę, a mieszkańcy i turyści nigdy się nie nudzą.

Zanim wsiąkniemy w nocne życie Madrytu pełne dobrej zabawy oraz pysznego jedzenia, warto zwiedzić najważniejsze atrakcje Madrytu. Na początek trzeba udać się do Palacio Real. Ten majestatyczny pałac królewski został zaprojektowany przez włoskich mistrzów Sachettiego i Sabatiniego, a następnie wzniesiony na ruinach zamku Alcazar. To właśnie w Palacio Real można ujrzeć salę tronową, Salon Kolumnowy, czy egzotyczne medykamenty w Farmacia Real. Kiedy już opuścimy pałac, nie można udać się na dalsze zwiedzanie Madrytu bez spaceru po Ogrodach Sabatiniego. To zielone spokojne miejsce zostało stworzone w latach 30 XX wieku i podzielone na trzy tarasy. Jeśli podczas spaceru po ogrodach zapragniemy posiedzieć nad wodą, warto przejść z ogrodów Sabatiniego do Campo del Moro, aby odnaleźć dwie zabytkowe fontanny.

Zabytek Palacio Real

Jednak Palacio Real i jego okolice to nie jedyny skarb Madrytu, jest tu bowiem co zwiedzać. Miłośnicy architektury, podczas drogi na plac Plaza Mayor, muszą pamiętać o zbudowanej w stylu neoklasycznym katedrze Almudena. A kiedy zobaczą już jej wnętrze i oddadzą się chwili zadumy, nadejdzie czas na krótki odpoczynek oraz wieczorny spacer ulicą Gran Via. Tysiące świateł rozświetlają ją bowiem w ciemności prowadząc nas do pomnika Don Kichota i Sancho Pasy, wzniesionego na Plaza de Espana.

Jeśli bliższa jest nam sztuka niż architektura, a w Madrycie możemy spędzić dwa lub trzy dni: warto odwiedzić Museo del Prado. To właśnie tam można zobaczyć obrazy Goyi, Bosha, czy Rubensa. Warto wybrać się również do Centrum Muzeum Królowej Zofii, gdzie zobaczymy dzieła Picassa włącznie z słynnym obrazem Guernica. Ciekawostką dla kolekcjonerów jest także targowisko Plaza de Mayor, gdzie sprzedawane są stare pisma, widokówki, czy monety.

Santiago Bernabeu

Co jeśli podczas wypadu do Madrytu chcemy trochę odetchnąć? Warto skierować swoje kroki w kierunku Parku Retiro. To właśnie tutaj można popływać łódką, zobaczyć Palacio de Cristal i pomnik z kolumnami Alfonsa XII. Fani piłki nożnej powinni wybrać się dodatkowo na stadion Santiago Bernabeu – miejsca, gdzie odbywają się mecze Realu Madryt – największego klubu piłkarskiego na świecie, również dla najmłodszych będzie to niesamowita okazja by spotkać swoich ulubieńców i przeżyć niezapomniane wakacje. Zwiedzanie Madrytu warto zakończyć zdjęciem na placu Puerto del Sol, gdzie mieszczą się dwa obeliski: Karola III i herb Madrytu w postaci niedźwiadka z poziomkami.

Dodaj komentarz