Atrakcje Budapesztu są mocno zróżnicowane. Nie brakuje ciekawych miejsc do zwiedzenia. Jest nawet wyspa Magdaleny porośnięta w całości zielenią. Wrażenie robi także architektura, można liczyć na rozmaite zabytki. Wystarczy spacer bulwarami, aby zobaczyć większość z nich.

Co ciekawego kryje Budapeszt?

Ogromną atrakcją Budapesztu jest bez wątpienia zamek królewski. Znajduje się na wzgórzu zamkowym, na które warto wjechać zabytkową kolejką. Zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W zamku Buda znajduje się muzeum historii Budapesztu i węgierska galeria narodowa. Wzgórze zamkowe obfituje w ciekawe zabytki. Należą do nich między innymi kościół Macieja, baszta rybacka, brama wiedeńska, plac Świętej Trójcy. Jeśli ktoś chce zobaczyć niezwykle okazały parlament, to powinien udać się do Budapesztu. Budynek jest ogromny i prezentuje się niezwykle efektownie. Wrażenie robi także plac bohaterów z kilkudziesięciometrową kolumną zwieńczoną figurą archanioła Gabriela.

Jest także ogromna kolumnada z najważniejszymi postaciami węgierskimi. Warto odwiedzić przy okazji muzeum sztuk pięknych oraz pałac ekspozycji. W Budapeszcie jest też wiele parków miniatur, dzięki którym możliwe staje się zobaczenie ciekawych obiektów z różnych części świata. W parku miejskim największą atrakcją jest zamek Vajdahunyad. Sporo ciekawych miejsc znajduje się także na alei Andrassy. Można liczyć między innymi na operę narodową, muzeum ofiar totalitaryzmu. Duże wrażenie robi także bazylika świętego Stefana. Wieczorem niezwykle efektownie wyglądają podświetlone mosty Budapesztu: Elżbiety, Małgorzaty, Wolności i Łańcuchowy.