Magiczna i pełna tajemnic Barcelona przyciąga miłośników zwiedzania i architektury niezwykłymi dziełami Gaudíego, które budzą podziw turystów z całego świata. Niezapomniany klimat miasta, ulice tętniące życiem, klimatyczne restauracje, kluby i malowniczy port sprawiają, iż katalońska stolica jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Hiszpanii.

Barcelona – zabytki i atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć?

Przesiąknięta zabytkami Barcelona słynie przede wszystkim z okazałej katedry Sagrada Familia, zaprojektowanej przez znanego architekta Antonio Gaudíego. Budowa świątyni rozpoczęła się w  1882 r., jednak ze względu na śmierć architekta oraz zniszczenie jego projektów w trakcie hiszpańskiej wojny domowej nigdy nie została ukończona. Miłośnicy poznawania uroków miasta koniecznie powinni się również wybrać do słynnego i pełnego egzotyki parku Güell, który stanowi kolejne dzieło Gaudíego w Barcelonie i podobnie jak Sagrada Familia został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Park poprzecinany jest krętymi ścieżkami, ciągami schodów oraz mostkami, a do najciekawszych miejsc na jego terenie zalicza się m.in.: Salę Kolumnową; dom, w którym w przeszłości mieszkał twórca parku i gdzie obecnie znajduje się jego muzeum (Casa-Museu Gaudí) oraz taras rozciągający się nad pawilonem kolumnowym, skąd podziwiać można zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Do pozostałych dzieł Gaudíego w Barcelonie należą również: oryginalna willa Casa Milà, dom Casa Batlló, Casa Vicens oraz Casa Calvet.

Wakacje w Barcelonie

Zwiedzając stolicę Katalonii nie można również zapomnieć o wizycie na Plaza Real, gdzie przyjrzeć się można zaprojektowanym przez Gaudíego lampom. Fani piłki nożnej koniecznie powinni się wybrać na jeden z najsłynniejszych stadionów świata, Camp Nou, przy którym mieści się muzeum z wszystkimi trofeami klubu FC Barcelona. Chwili relaksu dostarczy zaś spacer wzdłuż barcelońskiego portu oraz wypoczynek na długiej piaszczystej plaży Barceloneta.

Barcelona – niezwykła przygoda dla miłośników architektury

Niezwykła Barcelona zachwyca turystów spragnionych bliskiego kontaktu ze sztuką. Unikalne dzieła Gaudíego to jedne z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Okazałe budowle, klimatyczne zakątki i spacer nad malowniczym portem pozwolą chłonąć niezapomnianą atmosferę miasta i oderwać się od codzienności.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz